Lotnisko: Okazał podrobiony grecki dowód osobisty

Funkcjonariusze z nowodworskiej Placówki Straży Granicznej zatrzymali obywatela Turcji. Mężczyzna przekroczył granicę Polski wbrew obowiązującym przepisom.

37-letni Turek kontrolującym funkcjonariuszom okazał grecki dowód osobisty. Dokument nosił liczne ślady przerobienia m.in. wymieniono fotografię posiadacza dokumentu. Po sprawdzeniu okazało się, że dowód osobisty został zastrzeżony w bazie SIS. Turek został zatrzymany, a w toku dalszego postępowania potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy, co do nieautentyczności greckiego dowodu osobistego i na potwierdzenie swojej tożsamości okazał oryginalne tureckie prawo jazdy. Za użycie, jako autentycznego przerobionego greckiego dokumentu (art. 270 § 1 kk) grozi mu kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie takiego dokumentu to wykroczenie, za które został ukarany karą grzywny (art. 49a § 1 kw).

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.