Lotnisko: Orlen Aviation chce zbudować skład paliw

Spółka Orlen Aviation z grupy PKN Orlen ogłosiła we wtorek (11.12) zaproszenie do złożenia oferty na wybór wykonawcy budowy składu paliw lotniczych na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa–Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Inwestycja ma być gotowa do końca 2019 r.

Przedmiot usługi przewiduje realizację inwestycji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Oferty w postępowaniu można składać do 22 stycznia 2019 r. – poinformował w ogłoszeniu Orlen Aviation.

Spółka wyjaśniła, iż planowana inwestycja obejmować ma m.in. budowę czterech zbiorników paliwa lotniczego JET-A1 o pojemności 100 metrów sześc. każdy, „które stanowić będą lotniskowy skład paliw”, a także dwóch stanowisk wydawania paliwa ze zbiorników magazynowych do autocystern, dwóch stanowisk odbiorczych paliwa oraz rurociągów technologicznych, zgodnie z dokumentacją projektową.

Orlen Aviation zaznaczył przy tym, iż posiada dokumentację projektową, na podstawie której uzyskał pozwolenie na budowę dla przedmiotowej inwestycji.

„Inwestor oczekuje wykonania prac wraz z przekazaniem instalacji do użytkowania nie później niż do 31 grudnia 2019 r.” – podała spółka. Według niej, inwestycja ma zostać zrealizowana na terenie dzierżawionym od Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.