Trębki Nowe: Ruszyła budowa nowej strażnicy

W Trębkach Nowych gm. Zakroczym, ruszyła budowa nowej strażnicy dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Pierwszy etap zakłada oddanie stanu surowego zamkniętego. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych Gminy Zakroczym.

Jednostka w ostatnim czasie doposażona została w nowy samochód ratowniczo – gaśniczy oraz niezbędny do niesienia pomocy sprzęt. Obecne warunki lokalowe są za małe aby wszystkie samochody i sprzęt pomieścić w garażach. Stąd też decyzja o budowie nowej strażnicy.

OSP Trębki Nowe to jednostka położona w pobliżu dwóch ruchliwych dróg, trasy S7 i DK62. Jest dysponowana bardzo często. W szeregach tej jednostki jest bardzo dużo strażaków ochotników. Są w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Mają nowy samochód. Nie mają tylko dobrych warunków socjalnych a nowe auto porządnego garażu. Projekt od jakiegoś czasu mieli strażacy. Więc co… budujemy – mówi burmistrz Artur Ciecierski.

Koszt pierwszego etapu budowy to 450.000 złotych. Pieniądze zabezpieczone są w budżecie Gminy Zakroczym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.