Lotnisko: Pijany 40-latek znieważył funkcjonariusza

Po alkoholu odwaga wzrasta, nie zawsze jednak to się opłaca. Przekonał się o tym przeszło 40-letni obywatel Polski, który swoim zachowaniem uwagę zwrócił uwagę funkcjonariusza Straży Granicznej patrolującego halę odlotów nowodworskiego lotniska wraz z psem służbowym. Mężczyzna podczas kontroli znieważył słownie funkcjonariusza, co jest przestępstwem opisanym w art. 226 § 1 kk.

Podróżny, od którego wyczuwalna była woń alkoholu za znieważenie funkcjonariusza Straży Granicznej – przewodnika psa służbowego został zatrzymany. Poddano go kontroli analizatorem wydechu na stężenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wykazał 0.16 mg/l. Z uwagi na stan nietrzeźwości mężczyzna został umieszczony w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Dzisiaj zatrzymany, który znieważył funkcjonariusza Straży Granicznej podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych poprzez skierowanie do niego słów powszechnie uważanych za obraźliwe, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 226 § 1 kk. Niedoszły pasażer przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Skorzystał z prawa wynikającego z artykułu 335 § 1 KPK i dobrowolnie poddał się karze grzywny ponad 1500 zł – bez przeprowadzania rozprawy sądowej. Powyższy wymiar kary został uzgodniony z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Po zakończeniu czynności służbowych mężczyzna został zwolniony.

Opcje strony

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.