Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Mając 2 promile doprowadził do kolizji i odjechał

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 38- latkowi z Kutna, który najpierw wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości, a następnie wyprzedzając inne auto doprowadził do kolizji, po czym uderzył w znaki drogowe. Jak ustalili policjanci w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Odpowie ja jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji. Stracił też prawo jazdy. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.

W poniedziałek przed godz. 14:00 w Krzyczkach Szumnych doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Pijany 38- latek został ujęty przez mieszkańca Ciechanowa, po tym jak uderzył w jego auto i odjechał.

22- latek zadzwonił i o wszystkim powiadomił policjantów. Funkcjonariusze nasielskiego komisariatu i nowodworskiej drogówki natychmiast udali się na miejsce. Ustalili, że nietrzeźwy kierowca iveco jadąc drogą nr 571, wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania opla, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Po całym zdarzeniu kontynuował jazdę drogą nr 632, a następnie w miejscowości Chrcynno, skręcając w kierunku Paulinowa, uszkodził maszt ze znakami drogowymi. W tym czasie kierowca vivaro, nie tracąc z zasięgu wzroku kierowcy iveco, ujął go, kiedy ten zatrzymał swój pojazd.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 38- latka. Okazało się, że kierowca iveco w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji został na niego nałożony mandat karny w wysokości 2500 zł oraz 10 punktów karnych.

Policjanci po raz kolejny apelują o niewsiadanie za kierownicę, po najmniejszej nawet ilości spozytego alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to ogromna nieodpowiedzialność oraz stwarzanie realnego zagrożenia dla siebie jak również innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.