Mając trzy zakazy spowodował kolizję

26-letniemu sprawcy zdarzenia drogowego, którego zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna wsiadając za kierownicę opla, złamał trzy sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

We wtorek po godz. 14:00, funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zostali skierowani na miejsce kolizji, do której doszło w gminie Czosnów. Gdy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że sprawcą zdarzenia drogowego jest kierujący Corsą mieszkaniec Przasnysza. Doprowadził on do zderzenia z Renaultem, za kierownicą którego siedział 68- latek z Warszawy.

Funkcjonariusze podczas tej interwencji sprawdzili mężczyznę w systemie, po czym okazało się, że 26- latek ma 3 czynne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, w tym jeden dożywotni, wydane przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu. Mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mundurowi za spowodowanie kolizji drogowej nałożyli na niego również mandat karny.

Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do sądowego zakazu, 26- latkowi grozi jeszcze kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.