Miękoszyn: Ujawnione papierosy bez akcyzy

Wczoraj (3.04) kryminalni z Nasielska zabezpieczyli ponad 49 000 szt. papierosów i bez mała 50 kg tytoniu, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mundurowi ujawnili „trefny towar” w samochodzie oraz w pomieszczeniu gospodarczym. Nielegalny tytoń trafił do policyjnego depozytu, a 56-letni mieszkaniec gm. Nasielsk poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Policjanci z komisariatu w Nasielsku, realizując działania zwalczania obrotu towarami bez polskich znaków akcyzy skarbowej, w trakcie kontroli drogowej w Miękoszynie, ujawnili w samochodzie 50 paczek papierosów bez akcyzy. Kolejne funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym, na terenie posesji 56-letniego kierowcy. Tam też znajdowały się dwa worki z tytoniem. W sumie mundurowi zabezpieczyli 2459 paczek papierosów i bez mała 50 kg tytoniu.

Teraz policjanci oszacują, ile skarb państwa mógłby stracić, gdyby „trefny towar” trafił na czarny rynek. Natomiast 56-letni mieszkaniec gm. Nasielsk poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.