Wielka akcja policji. Zatrzymani do kradzieży samochodów

Tuż po godzinie 6 rano w poniedziałek (1.04) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji oraz funkcjonariusze służb kryminalnych wraz z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Warszawie, na podstawie nakazu prokuratorskiego, zatrzymali na terenie Warszawy i powiatu legionowskiego sześciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże i kradzieże z włamaniem do samochodów. Wobec pięciu z nich, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, Sąd zastosował 3 miesięczny areszt, natomiast jeden z nich trafił do Zakładu Karnego celem odbycia kary.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji prowadzili działania operacyjne przeciwko grupie przestępczej dokonującej kradzieży samochodów na terenie Warszawy i powiatów ościennych. Prowadzone działania zmierzały do spersonalizowania wszystkich członków grupy, zgromadzenia materiału pozwalającego na przedstawienie zarzutów oraz wytworzenia dogodnej sytuacji umożliwiającej zatrzymanie na gorącym uczynku przestępstwa.

Część z osób zatrzymanych nie przebywała w miejscu zameldowania i konieczna była wytężona praca operacyjna, żeby przed planowaną realizacją ustalić właściwe adresy. Po uzyskaniu informacji, że niektórzy członkowie grupy przestępczej obawiając się zatrzymania planują ukryć się w nieustalonym miejscu czas realizacji został przyśpieszony.

Dalsze działania to, współpraca na linii Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji a Prokuraturą Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzącą śledztwo. Działania te zakończyły się zatrzymaniem 6 osób podejrzanych o kradzież samochodów na łączną kwotę 600 000 zł. Wobec 5 mężczyzn skierowano wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, które zostały w całości przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim tego samego dnia uwzględnione.

Jeden z nich został osadzony w Zakładzie Karnym do odbycia kary pozbawienia wolności. Śledztwo ma charakter rozwojowy, aktualnie badane są inne podobne przestępstwa mające miejsce na terenie województwa mazowieckiego i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Za zarzucane mężczyznom przestępstwa, grozi kara pozbawienia wolności, do lat 10.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.