Łomianki: Dziecko wezwało pomoc do pijackiej awantury

Gdy tylko dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej wszczętej przez nietrzeźwego mężczyznę, na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak się okazało, to dziecko, które również uczestniczyło w kłótni małżeńskiej poprosiło o pomoc swoich znajomych, a ci wezwali funkcjonariuszy. 34-latek został zatrzymany. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Dochodziła północ, gdy dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej wszczętej przez nietrzeźwego męża. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Przed posesją zastali zgłaszającą parę, która przekazała funkcjonariuszom, że o sytuacji rodzinnej zostali poinformowani przez dziecko uczestniczące w kłótni małżeńskiej. Małoletni miał być świadkiem, jak nietrzeźwy ojciec znęca się nad matką.

Po wejściu do domu policjanci zastali mężczyznę oraz jego żonę wraz z zapłakanymi dziećmi. Ustalili okoliczności zajścia, a następnie zakończyli interwencję zatrzymaniem 34-latka oraz założeniem „Niebieskiej karty”. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec łomiankowskiej gminy został osadzony w policyjnej celi.

W tym czasie funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się od 5 lat zarówno fizycznego, jak i psychicznego nad żoną. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policjantów popartego przez prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za czyn, którego się dopuścił, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że z punktu widzenia prawa przemoc w rodzinie to przestępstwo. Stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 – 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.