Lotnisko: Posłużył się nie swoim dokumentem

Podczas kontroli legalności pobytu, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zwrócili uwagę, że wizerunek zamieszczony w dokumencie różni się od kontrolowanej osoby. Podczas dalszych czynności spostrzeżenia funkcjonariuszy się potwierdziły.

Mężczyzna został wylegitymowany po przylocie samolotu z Aten. Do kontroli okazał dokument podróży wydany przez władze Grecji oraz grecki tytuł pobytowy. Wizerunki zamieszczone w okazanych dokumentach nieznacznie różniły się od wizerunku osoby, która się nimi posłużyła. Dlatego też wobec cudzoziemca dokonano dodatkowych sprawdzeń. Podczas tych czynności cudzoziemiec przyznał się, że okazane do kontroli dokumenty nie należą do niego. Oświadczył, że jest obywatelem Syrii i okazał swój Syryjski dowód osobisty. Podróżny zapytany, w jakich okolicznościach wszedł w posiadanie ww. dokumentów stwierdził, że paszport i kartę pobytu zakupił w Grecji za kwotę 5000 EUR. Oświadczył też, że celem jego podróży były Niemcy, ponieważ tam przebywa jego siostra. Syryjczyk został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut posłużenia się przed funkcjonariuszami Straży Granicznej w trakcie prowadzonej kontroli legalności pobytu, dokumentami stwierdzającymi tożsamość innej osoby. Zatrzymany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze grzywny.

Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu ob. Syrii. Skierował także do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim wniosek o umieszczenie zatrzymanego w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.