Młodzi samorządowcy jednoczą siły

W Dusznikach-Zdrój podczas 5. Kongresu Młodego Samorządu, który odbył się 3-5 kwietnia 2019 r., spotkali się młodzi samorządowcy z całej Polski. Po raz kolejny rozmawiali o kierunkach rozwoju swoich miejscowości. Była to również okazja zaproszenia nowych, aktywnie działających włodarzy do przystąpienia do Stowarzyszenia Młodego Samorządu.

Podczas poprzednich edycji Kongresu zrodziła się idea sformalizowania współpracy samorządowców do 35 roku życia. Do tego celu powstało Stowarzyszenie Młodego Samorządu, które liczy już blisko 40 członków z całej Polski. Sam młody samorząd, jak mówią o sobie uczestnicy Kongresu, liczy w tym momencie 172 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Co ważne większość z nich została wybrana ponownie na drugą kadencję.

Stowarzyszenie Młodego Samorządu zrzesza wśród swoich członków wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych jednostek samorządu terytorialnego, którzy po raz pierwszy objęli mandat i złożyli ślubowanie przed ukończeniem 36 roku życia, z zastrzeżeniem, że w dniu złożenia pierwszej deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia nie ukończyli 40 roku życia.

Celem działalności Stowarzyszenia jest m.in. popularyzacja idei samorządności, aktywizowanie i edukacja młodych w zakresie działalności samorządowej, stworzenie platformy wymiany doświadczeń działaczy samorządowych, reprezentowanie interesów członków Stowarzyszenia na forum publicznym w Polsce wobec administracji rządowej, Parlamentu RP oraz innych instytucji publicznych i prywatnych.

Stowarzyszenie zainauguruje swoją działalność podczas Rady Programowej, która zaplanowana jest na przełom maja i czerwca.

– Wszystkich samorządowców z Polski, niezależnie od przynależności politycznej, zapraszamy do współpracy. Wspólne działanie daje zawsze więcej korzyści i możliwości do odpowiedzialnej, pełnej zaangażowania i rzeczowych argumentów pracy na rzecz swoich społeczności. – mówi Bartosz Romowicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia, na co dzień Burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Chcemy być partnerem do dialogu dla Rządu i Parlamentu. Chcemy być poważnie traktowani przy reformach mających wpływ na funkcjonowanie samorządów. Osobiście mam nadzieję, że Stowarzyszenie Młodego Samorządu wprowadzi nową jakość do polityki – dodaje Artur Ciecierski Burmistrz Zakroczymia

Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Stowarzyszenia Młodego Samorządu zapraszamy do kontaktu przez e-mail [email protected].

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.