Mochty Smok: Odprowadzali ścieki do Wisły

Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu, podczas wizytacji w terenie ujawnili w Mochtach Smok rurę kanalizacyjną, którą odprowadzane były ścieki bez oczyszczenia bezpośrednio do rzeki Wisły. O sprawie powiadomiona została policja.

Odprowadzanie ścieków bezpośrednio do Wisły to barbarzyństwo ekologiczne na które wręcz brak słów. Ten przypadek jest o tyle bardziej bulwersujący że to nie są ścieki wylewane przez pojedynczego bezmyślnego właściciela posesji, a są to ścieki z wielu gospodarstw domowych. Takiego postępowania nie można tolerować. Wiemy że nie jest to odosobniony przypadek i mogę obiecać że tego typu interwencje będą zdarzać się częściej – mówi naszej redakcji Maciej Dubiel, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu.

Policjanci z Posterunku Policji w Zakroczymiu przyjęli zawiadomienie. Obecnie trwają czynności w sprawie o wykroczenie. Przesłuchiwani są świadkowie oraz mieszkańcy bloków komunalnych. Postępowanie prowadzone jest z Ustawy o Czystości w Gminach. Wniosek o ukaranie sprawców wykroczenia zostanie skierowany do Sądu Rejonowego. Za to wykroczenie sąd może nałożyć karę grzywny do 5.000 złotych – mówi naszej redakcji podkom. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.