MODELowanie marzeń czas zacząć – finał konkursu

Jazda konna, boks, weterynaria – to tylko niektóre z pasji, o jakich opowiadali młodzi ludzie z powiatu nowodworskiego. 5 czerwca br. w Urzędzie Gminy Czosnów odbyło się podsumowanie 3. edycji konkursu WyMODELuj Swoje Marzenia.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 18 wniosków. Na spotkania z komisją zaproszono 13 osób. Wybraliśmy 11 marzeń, w realizacji których pomożemy.

Oto one:
Swoje marzenie o zdobyciu odznaki jeździeckiej będzie mogła spełnić Wiktoria Bajas. Ta pasjonatka jazdy konnej chce wkrótce przystąpić do egzaminu jeździeckiego.

Lewy skrzydłowy w klubie Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Krystian Łupiński z piłką nożną wiąże swoją przyszłość. Jego marzenie to akcesoria treningowe i nowe buty, które pozwolą mu na doskonalenie umiejętności piłkarskich.

Windsurferka Julia Jacobson chciałaby wspomóc swój talent profesjonalnym treningiem na nowoczesnym sprzęcie, pod okiem specjalistów trenujących nad Zatoka Pucką.

Do dofinansowania zakupu perkusji przekonywał Kacper Koc – Gdybym mógł mieć własną perkusję w domu mógłbym na niej regularnie ćwiczyć i przygotowywać się do prób i występów, a to mocno przełożyłoby się na grę wszystkich w naszym zespole, jako że perkusja jest podstawą rytmiczną zespołu.

Grająca od 11 lat na skrzypcach Maria Czok w tym roku szkolnym zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w klasyfikacji duet fortepianowo-skrzypcowy.
– Najważniejszą rzeczą w grze na skrzypcach jest to… aby inni mnie słyszeli. Marzę o mikrofonie do skrzypiec – jest to specjalny mikrofon przyczepiany do podstawki skrzypiec – przekonywała do sfinansowania swoich zakupów Maria.

Kolarz Krzysztof Majkowski potrzebuje z kolei miernika mocy, który pozwoli mu uzyskiwać lepsze wyniki w zawodach. – „Moim” sportem, pewnie już na długie lata, a może i do końca życia, będzie właśnie kolarstwo, w jego górskiej odmianie – stwierdził Krzysztof.

Katarzyna Maliszewska spełniła swoje marzenie o dostaniu się na weterynarię. Kolejny jej cel to zakup mikroskopu, który umożliwi rozwijanie zainteresowań z zakresu dermatologii oraz parazytologii weterynaryjnej.

Udział w Egurrola Dance Camp w Ossie to marzenie tancerki Karoliny Maliszewskiej.

Kurs i akcesoria malarskie zakupi Michalina Sarnecka, która nie wypuszcza z ręki ołówka.

Początkująca aktorka Urszula Krawczyk spełni marzenie o udziale w warsztatach teatralnych.

Maurycy Pajdziński, od 3 lat trenuje w Klubie Bokserskim w Nowym Dworze Mazowieckim. – Do tej pory nie przegrałem żadnej walki. Brałem udział w 10 turniejach, wszystkie wygrałem zajmując I miejsce. W roku 2018 wygrałem eliminacje do Mistrzostw Europy i zdobyłem pierwsze miejsce. Po raz pierwszy mam możliwość wyjazdu za granice z Kadrą Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Bułgarii – opowiadał o sobie młody bokser. Jego marzenia to zdobycie tytułów mistrza Polski, mistrza Europy i mistrza Olimpijskiego.

W spotkaniach młodych marzycieli z powiatu nowodworskiego uczestniczyli: Katarzyna Grabska-Gliwka, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Gminy Czosnów, Dawid Królak, Członek Zarządu Stowarzyszenia MOC Młodzieżowa Organizacja Czosnowska, Marta Gutkowska, Członkini Zarządu Stowarzyszenia MOC Młodzieżowa Organizacja Czosnowska oraz przedstawicielki działu marketingu firmy Model Opakowania Sp. z o.o.: Hanna Sosińska i Magdalena Marczak.

Patronem medialnym konkursu był portal Wirtualny Nowy Dwór.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.