Kronika Kryminalna za okres od 4 do 10 czerwca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 4 do 10 czerwca. Materiał w zastępstwie przygotowała st. sierż. Sylwia Ochmańska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul.Sobieskiego – kolizja drogowa

07 czerwca w godzinach porannych 24-letni kierujący pojazdem osobowym m-ki Peugeot Boxer na ul. Sobieskiego nieprawidłowo wykonywał manewr omijania i doprowadził do zderzenia z zaparkowanym pojazdem m-ki Toyota Yaris. Kierujący ukarany MKK.

ul. Obwodowa – nietrzeźwy kierujący, kolizja
7 czerwca w godzinach wieczornych, 30-letni kierujący pojazdem osobowym m-ki Mercedes Vito nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane pojazdy m-ki Kia Ceed oraz Toyota Avensis. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
Mogowo, ul. Przytorowa – nietrzeźwy kierujący

10 czerwca po 20.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 38-letniego kierującego pojazdem m-ki Opel Astra. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
Ostrzykowizna- kolizja drogowa

08 czerwca po godz. 16:00 kierujący pojazdem Ford Focus 44-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem m-ki Ford Transit kierowanym przez 21-letniego mężczyznę. Sprawca został ukarany MKK.

CZOSNÓW
Wrzosówka-ul. Wojska Polskiego- nietrzeźwy rowerzysta

04 czerwca po godz. 20: 00 funkcjonariusze miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli 56-letniego mężczyznę, który kierował rowerem po drodze publicznej jak się okazało będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ukarany został MKK.

Wpadł poszukiwany listem gończym
Wczoraj nowodworscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 46-letni Bronisław S., był poszukiwany przez sąd w Warszawie. Prawdopodobnie chcąc uniknąć zasądzonej kary nie stawił się do aresztu ciągle zmieniając miejsce zamieszkania. Teraz zostanie przewieziony do zakładu karnego gdzie odbędzie swój wyrok.
https://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-46-letni-bronislaw-b-juz-za-kratkami/

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą i nie tylko
W miniony weekend policjanci z nowodworskiej komendy oraz dzielnicowi z Pomiechówka, Czosnowa i Nasielska, uczestniczyli w piknikach rodzinnych z okazji „Dnia Dziecka”. W sumie funkcjonariusze prezentowali swoją pracę na pięciu takich imprezach. Dla uczestników spotkania przygotowany został pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Dzieci podziwiać mogły policyjny radiowóz, obejrzeć z bliska kajdanki, pałkę czy przymierzyć strój wykorzystywany podczas policyjnych zabezpieczeń. Spotkanie było też dobrą okazją do pokazu filmu promującego zawód policjanta. Starszym uczestnikom prezentowano założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi rozdawali także ulotki informacyjne na temat bezpieczeństwa nad wodą. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tych wydarzeń.
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79364,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-i-nie-tylko.html

Debata o bezpieczeństwie seniorów
12 czerwca br., we wtorek, o 14.00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury rozpocznie się debata społeczna, głównie poświęcona bezpieczeństwu seniorów. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Chodakowski zaprasza również wszystkich mieszkańców miasta do czynnego udziału w spotkaniu.

st. sierż. Sylwia Ochmańska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.