Modernizacja i wymiana wystawy stałej Muzeum-Miejsce Pamięci Palmiry

W ramach Programu Wspieranie działań muzealnych Muzeum Warszawy w 2023 r. zrealizowało zadanie pn. „Modernizacja i wymiana elementów wystawy stałej Muzeum-Miejsce Pamięci Palmiry oddział Muzeum Warszawy”.

Celem projektu była modernizacja wystawy stałej opowiadającej o zbrodni w Palmirach, na której wykorzystywane są autentyczne obiekty i pamiątki po pomordowanych. Zadanie obejmowało: prace projektowe modernizacji i aranżacji elementów przestrzeni wystawy stałej; wymianę gablot ekspozycyjnych wraz z bezkwasowymi, bezpiecznymi dla obiektów wkładami i oświetleniem; nową aranżację dwóch oszklonych wnęk ekspozycyjnych; wykonanie kopii najcenniejszych muzealiów; zabezpieczenie przed natężonym światłem szklanych tubusów zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi; doposażenie przestrzeni w dodatkowe siedziska dla zwiedzających, wymianę projektorów oraz zestawów słuchawkowych do odsłuchiwania nagrań dźwiękowych z relacjami świadków historii. Wystawa stała została unowocześniona i wzbogacona merytorycznie dla zwiedzających, w tym osób ze szczególnymi potrzebami, co poprawiło i uatrakcyjniło poznawczo jej odbiór oraz przyczyni się do wzmocnienia świadomości i tożsamości historycznej obywateli.

Zadanie zrealizowano w ramach Programu Wspieranie działań muzealnych. Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Muzeum – Miejsce Pamięci w Palmirach zaprasza na zwiedzanie zmodernizowanej wystawy.
Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry
05-152 Czosnów
ul. Droga palmirska 1 Wstęp wolny.
W okresie zimowym, od 2 listopada do 31 marca wystawa jest czynna w godzinach: 9:00 – 16:00.
W okresie letnim, od 1 kwietnia do 1 listopada 10:00 – 18:00. W poniedziałki muzeum jest zamknięte.
Muzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu oraz niewidomych i słabowidzących.

Foto: Tomasz Kaczor

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.