Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Głusku oficjalnie otwarta

Tegoroczne mikołajki na lata zapiszą się w historii Szkoły Podstawowej w Głusku z siedzibą w Nowych Grochalach. W środę 6 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie długo oczekiwanej Sali gimnastycznej.

W wydarzeniu wzięła udział społeczność szkolna, która na co dzień będzie korzystała z budynku. Zaproszeni zostali też przedstawiciele m.in. wykonawcy, projektantów, Straży Pożarnej, Policji, Lasów Państwowych, władze samorządowe, Radni Gminy Leoncin a przede wszystkim Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Łukasz Kudlicki, który wspierał działania Gminy Leoncin w pozyskaniu środków na tę inwestycję.
Gmina Leoncin w marcu 2021 roku złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2021) na zadanie pn.: Budowa pełnowymiarowej Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Głusku z siedzibą w Nowych Grochalach im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i merytorycznym, a umowę na dofinansowanie zadania podpisano 28 marca 2022 r.

Gmina Leoncin otrzyma środki na budowę sali gimnastycznej w kwocie 879 200,00 zł. Dodatkowo Gmina przeznaczyła na realizację inwestycji 500 000,00 zł pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Z budżetu Gminy Leoncin przeznaczono 1,4 mln zł. Łączny koszt budowy wyniósł 2,8 mln zł.

Projekt sali gimnastycznej zakładał powstanie budynku parterowego sali z zapleczem stanowiącym samodzielną część techniczno-użytkową. Na program użytkowy budynku składają się: sala sportowa o wymiarach ok. 12,05 x 24,05 m, korytarz stanowiący łącznik z istniejącym budynkiem szkoły, przebieralnie i zaplecze higieniczno-sanitarne, pokój nauczyciela WF z zapleczem higieniczno-sanitarnym, pomieszczenie sprzętu sportowego, pomieszczenie gospodarcze. Powierzchnia całkowita budynku sali gimnastycznej wynosić będzie 434,65 m2.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.