Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Sala gimnastyczna przy Szkole w Głusku – rozpoczęcie realizacji inwestycji

Gmina Leoncin w marcu 2021 roku złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2021) na zadanie pn.: Budowa pełnowymiarowej Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Głusku z siedzibą w Nowych Grochalach im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i merytorycznym, a umowę na dofinansowanie zadania podpisano 28 marca 2022 r.

Gmina Leoncin otrzyma środki na budowę sali gimnastycznej w kwocie 879 200,00 zł. Dodatkowo Gmina przeznaczy na realizację inwestycji 500 000,00 zł pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych wyłoniony został wykonawca robót – firma P.P.U.H. OKNO-BUD Krzysztof Białobrzeski z Sochaczewa. W dniu 4 maja 2022 r. w siedzibie Urzędu Gminy Leoncin nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą na realizację inwestycji a następnie przekazanie placu budowy.

Projekt budowy nowej sali gimnastycznej zakłada powstanie budynku parterowego sali z zapleczem stanowiącym samodzielną część techniczno-użytkową. Na program użytkowy budynku składają się: sala sportowa o wymiarach ok. 12,05 x 24,05 m, korytarz stanowiący łącznik z istniejącym budynkiem szkoły, przebieralnie i zaplecze higieniczno-sanitarne, pokój nauczyciela WF z zapleczem higieniczno-sanitarnym, pomieszczenie sprzętu sportowego, pomieszczenie gospodarcze. Powierzchnia całkowita budynku sali gimnastycznej wynosić będzie 434,65 m2.

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Głusku z siedzibą w Nowych Grochalach ma na celu poprawienie stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej. Sala gimnastyczna powstaje na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów oraz dla lokalnej społeczności w celu organizacji treningów, zajęć sportowych, turniejów oraz współzawodnictwa sportowego.

Zakończenie budowy planowane jest na początek II kwartału 2023 roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.