Modlin Stary: Areszt za 5 zarzutów

W niedzielę policjanci wydziału prewencji interweniowali w Modlinie Starym wobec agresywnego mężczyzny. Podczas czynności 33- latek wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy. Został zatrzymany. Na miejscu okazało się, że dobrze znany policji mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego odpowie za 5 zarzutów. Na wniosek nowodworskiej prokuratury, do którego to przychylił się sąd, zostało wobec mężczyzny zastosowane tymczasowe aresztowanie. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

26 lipca br. po południu, policjanci wydziału prewencji komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim zostali zadysponowani na interwencję w Modlinie Starym przy ul. Mieszka I, gdzie według zgłoszenia agresywny mężczyzna zaczepia, ubliża i atakuje ludzi. Po przybyciu na miejsce policjanci rozpytali napotkane osoby, które potwierdziły całe zdarzenie. Mundurowi dokonali sprawdzenia wskazanego rejonu i na ulicy Kolejowej napotkali mężczyznę, który był wyraźnie pobudzony. Na widok policjantów stał się jeszcze bardziej agresywny, wielokrotnie ubliżał mundurowym słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne. Nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń, nie chciał również podać swoich danych personalnych.

W związku z tym, że mężczyzna znieważył funkcjonariuszy policji podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Okazało się, że jest on doskonale znany nowodworskiej policji. 33- letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Następnie mężczyzna został przesłuchany przez nowodworskich śledczych. Przedstawiono mu w sumie aż 5 zarzutów m.in. kradzieży z włamaniami, znieważenia funkcjonariuszy policji, znęcania się nad konkubiną. Prokuratura rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 33- latka. Nowodworski sąd przychylił się do tego wniosku. Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego grozi mu kara aż do 15 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha