Nowy Dwór Maz: Narkotyki w samochodzie

28 lipca 2020 r. nowodworscy patrolowcy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który popełnił wykroczenie drogowe. Podczas interwencji okazało się, że posiada przy sobie środki odurzające. Został zatrzymany. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorkowy poranek policjanci wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim jak każdego dnia patrolowali ulice miasta. Na wysokości ulicy Thommee zauważyli skodę fabię, której kierujący popełnił wykroczenie drogowe. Policjanci podjęli więc interwencję wobec mężczyzny, informując go o przyczynie kontroli drogowej. 30- letni obywatel Uzbekistanu, siedzący za kierownicą skody nie przyjął nałożonego przez policjantów mandatu.

W trakcie prowadzonych na miejscu czynności funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna nerwowo się zachowuje. To wzbudziło ich podejrzenia. Za chwilę okazało się co tak naprawdę jest przyczyną niespokojnego zachowania 30- latka. Mundurowi ujawnili, że obywatel Uzbekistanu posiada przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji. Następnie został przesłuchany przez policjantów wydziału dochodzeniowo- śledczego, którzy przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu oraz przyjął mandat za popełnione wykroczenie drogowe.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha