Z ostatniej chwili:

Lotnisko Modlin: Telefon z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych na terenie terminala lotniczego w Nowym Dworze Mazowieckim, postawił na nogi wszystkie służby *** Trwa przeszukiwanie pomieszczeń przez pirotechników ***

We wtorek (26.09) o godzinie 18:15 na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Mieszka I w Modlinie Starym doszło do zderzenia rejsowego pociągu InterCity „Pendolino” relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała Główna z autobusem lotniskowym relacji Modlin PKP – Lotnisko Warszawa – Modlin.

Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem wjechał na przejazd kolejowym i doszło do awarii pojazdu, który stanął na krawędzi toru. Po chwili został uderzony przez pociąg Pendolino jadący od stacji Modlin w kierunku mostu na rzece Narwi.

W wyniku zderzenia nikt nie został ranny. Pasażerowie pociągu (ok. 200 osób) zostali przeprowadzeni do drugiego składu, który jechał z Gdyni do Warszawy. Przez prawie 2 godziny ruch na obu torach został zablokowany, obecnie prowadzony jest wahadłowo po jednym torze.

Po przybyciu zastępu straży pożarnej, podano prąd piany ciężkiej w natarciu na komorę silnika autobusu marki Solaris. Wszystko po to aby zapobiec pożarowi. Strażacy sprawdzili czy nikomu nic nie dolega oraz pomogli przy przejściu do drugiego pociągu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości maszynisty oraz kierowcy autobusu.


Zobacz również