Modlin Twierdza: Nowy skuter ratowniczy dla strażaków

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy pochwaliła się nowym nabytkiem jakim jest 3-osobowy skuter ratowniczy wraz z platformą do transportu poszkodowanych. Nowy sprzęt kosztował 64 tysiące złotych.

Skuter posiada 3-cylindrowy silnik Yamaha TR-1 o pojemności 1049 cm3. Lekki, mocny i wytrzymały kadłub oraz kompaktową wysokociśnieniową pompę strumieniowa HyperFlow. Skuter jest 3 osobowy i posiada komfortową kanapę a dla sternika czytelny i wielofunkcyjny zestaw wskaźników LED, prędkościomierz i obrotomierz wraz ze wskaźnikiem poziomu paliwa i czasu pracy. – przeczytać można na stronie jednostki www.osprwndm.pl

Duży zbiornik paliwa o pojemności 52 l pozwala na zabezpieczenie długiej akcji na akwenie wodnym, bez potrzeby tankowania.

Na dniach jednostka odbierze również nowy lekki samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę oraz podstawowym sprzętem, potrzebnym do niesienia pomocy podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.

Zakup skutera wodnego możliwy był dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 40 tysięcy złotych. Po 12 tysięcy złotych złożyli się Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki.

Foto: OSP Ratownictwo Wodne

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.