Modlin Twierdza: Tłumy dzieci i młodzieży na „Roratach ze Śniadaniem”

W okresie adwentu we wtorki i czwartki o godzinie 6:30 w kościele św. Barbary w Modlinie Twierdzy, odprawiane są specjalne Msze święte zwane „Roratami”. Są to specjalne poranne Eucharystie o Matce Bożej.

Z inicjatywy duszpasterzy dzieci po mszy udają się do specjalnie przygotowanych namiotów, w których mogą zjeść świeże drożdżówki i napić się ciepłego kakao. W pierwszym nabożeństwie udział wzięło blisko 200 dzieci i młodzieży. W czwartek (3.12) frekwencja była jeszcze wyższa.

– Po raz kolejny w adwencie, organizujemy tradycyjne już w naszej parafii „Roraty ze Śniadaniem”. Doświadczeni poprzednim rokiem, rozbiliśmy tym razem kilka namiotów harcerskich, aby tak licznie zebrane dzieci i młodzież, mogły wspólnie, wygodnie wypić gorące kakao i zjeść słodką bułkę. Wszystko to na Bożą Chwałę i ludzki pożytek! Zapraszamy serdecznie wszystkich we wtorki i czwartki o 6:30 – mówi ks. Marcin Zębala, wikariusz parafii św. Barbary w Modlinie Twierdzy.

– To działa Bóg. Wspólnie z księdzem prefektem wpadliśmy na taki pomysł ewangelizacji. Cieszę się na zaangażowanie pana dyrektora Zespołu Szkół czy właściciela piekarni pana Marka Szarowa. 200 dzieci o 6:30 przychodzi na wspólną modlitwę i to również młodzież gimnazjalna, to jest fenomen. W niedzielę 20 mężczyzn wraz z młodymi strażakami z OSP Ratownictwo Wodne rozstawiło namioty, w których możemy dać dzieciom świeże drożdżówki. Ciepłe kakao przygotowują panie z koła żywego różańca a rozdaje szkolna młodzież – mówi ks. Janusz Nawrocki, proboszcz parafii św. Barbary.

3 thoughts on “Modlin Twierdza: Tłumy dzieci i młodzieży na „Roratach ze Śniadaniem”

  1. Życzę obu księżom wiary, nadziei i miłości. Ich praca i zaangażowanie na pewno zaowocują w sercach naszych milusińskich w przyszłości. Czasy bardzo trudne, diabeł zaciera ręce i zbiera żniwo. Kiedyś to ludzie przynajmniej się go bali, a teraz to nawet nie wierzą w jego istnienie. To jest jeszcze gorsze. Ale nie dajcie się zwieść przekazywanym przez media wiadomościom. Więcej jest dobra na świecie, niż zła. Tylko ktoś… chce żebyśmy myśleli inaczej i zaciera ręce.Brawa dla kapłanów, że im się chce pracować z dziećmi.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.