Modlin Twierdza: W ziemi zakopane zwłoki

Prokuratorzy, policjanci, specjalne psy do poszukiwania zwłok. Wygrodzony teren i praca na szeroką skalę. Taka sytuacja miała miejsce na przełomie listopada i grudnia w okolicach Parku Trzech Kultur oraz przy budynku koszar obronnych w Modlinie Twierdzy.

Przez miesiąc wszyscy począwszy od Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poprzez Komendę Główną jak i Prokuraturę nie chcieli ujawniać szczegółów. Samo sprowadzenie do pracy georadaru pokazuje, że sprawa jest trudna i dotyczy ludzkich zwłok. Po zakończeniu kilkudniowych prac na terenie Modlina Twierdzy, ponownie skierowaliśmy zapytania dotyczące czynności. Dla dobra śledztwa również poczekaliśmy na zakończenie czynności procesowych w terenie.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach jednego z prowadzonych śledztwa wykonywała, w Modlinie Twierdzy czynności z udziałem biegłego oraz georadaru zmierzające do ewentualnego ujawnienia zwłok ludzkich – informuje Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

Niestety prokurator nie chciał udzielić informacji czy w przeszukiwanym terenie ujawniono jakieś ciała. Do pomocy policjantom jednego dnia zadysponowano również straż pożarną. Zadaniem strażaków było wycięcie dwóch drzew.

Dalszych szczegółowych informacji dotyczących wyników czynności jak również samego śledztwa nie ujawniamy -dodaje prokurator Saduś.

Nieoficjalnie jak dowiedziała się nasza redakcja – funkcjonariusze ujawnili zwłoki, które zostały zabezpieczone do Zakładu Medycyny Sądowej. Niestety tej informacji nie potwierdza żadna ze służb.

W parku w Modlinie Twierdzy w latach 90. członkowie modlińskiego gangu zakopywali ciała zabitych osób. W krzakach odnaleziono min. ciało porwanej pary spod Nasielska. Kobiecie w ciąży przestępcy poderżnęli gardło a mężczyznę zabito strzałem z broni palnej.

Czy park i jego okolice skrywają jeszcze jakieś ciała? Do tematu będziemy wracać.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.