Modlin Twierdza: Zarząd Osiedla informuje

15 Lutego w Modlinie Twierdzy odbyły się wybory do zarządu osiedla nr 6. Mieszkańcy mieli możliwość wyboru nowego zarządu, który będzie reprezentował ich w rozmowach z Urzędem Miejskim i nie tylko.

Decyzją mieszkańców w Zarządzie Osiedla znaleźli się: Jacek Borkowski, Sławomir Krzeczkowski, Arkadiusz Majewski, Jacek Topczewski i Agnieszka Kowalska. Funkcja przewodniczącego została powierzona Jackowi Borkowskiemu. Nowi członkowie zarządu postawili sobie jako główny cel zorganizowanie na nowa osiedlowych gablot z informacjami, które od dłuższego czasu swoją pustką odstraszały mieszkańców. Opiekę nad gablotami postanowił objąć sekretarz zarządu osiedla. Osiedlowe punkty informacyjne zostały zaktualizowane nowymi informacjami o członkach zarządu osiedla i komisji rewizyjnej ale także o działalności niektórych członków zarządu.

8 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji sekretarz zarządu osiedla pan Jacek Topczewski rozdawał pod supermarketem zlokalizowanym przy ul. 29 Listopada kwiatki wszystkim paniom, życząc jednocześnie dużo zdrowia, szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze !

Kolejną sprawą którą zajęliśmy się na prośbę mieszkanki Twierdzy Modlin pani Jadwigi Kozar była sprawa mieszkańca Twierdzy Modlin pana Andrzeja Kucharskiego, który został odznaczony medalem przez Ministra Sprawiedliwości. Pan Andrzej Kucharski pełni funkcję Komendanta Straży dla Zwierząt w Polsce. Nasz mieszkaniec został odznaczony za zasługi związane z realizacją pierwszego w Europie projektu Centrum Resocjalizacji i Socjalizacji Razem przy zakładzie karnym w Stawiszynie. Centrum Resocjalizacji i Socjalizacji to wspólny projekt Zakładu Karnego w Stawiszynie i Straży dla Zwierząt w Polsce, w którym skazani przechodzą resocjalizację ze zwierzętami z interwencji. Skazani w ramach resocjalizacji opiekują się zwierzętami, gdyż spędzanie czasu ze zwierzętami wpływa na obniżenie stresu oraz zmniejszenie poziomu agresji. W imieniu mieszkańców Jacek Topczewski oraz pani Jadwiga Kozar wystąpili do Burmistrza Jacka Kowalskiego z wnioskiem o poinformowanie mieszkańców naszego miasta o działalności pana Andrzeja Kucharskiego.

Mieszkańcy także w ostatnich dniach otrzymali od sekretarza kartki świąteczne z życzeniami wielkanocnymi. Do inicjatywy wielkanocnej włączył się także Dyrektor Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy pan Zdzisław Szmytkowski.

W najbliższym czasie planujemy kilka nowych inicjatyw m.in. konsultacje społeczne ale także działania mające na celu podnoszenia zadowolenia mieszkańców naszego osiedla. Chcemy, żebyście pamiętali o tym, że działamy dla was a nie przeciwko Wam! Zapraszamy do śledzenia osiedlowych gablot.

Jacek Topczewski 
Sekretarz Zarządu Osiedla

12921917_747257232042073_796220996_o

Dodaj komentarz