Modlin Twierdza: Zarzuty za ograbienie grobów

Nowodworscy kryminalni rozwiązali sprawę kradzieży zabytkowych krzyży z cmentarza fortecznego w Twierdzy Modlin. Wartość kolekcjonerska krucyfiksów została oszacowana na ponad 10 000 zł. Mundurowi zatrzymali dwóch podejrzanych i odzyskali skradzione przedmioty. Mężczyźni w wieku 32 i 35 lat usłyszeli zarzut z art. 262§2 kk. Za to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Nowodworscy kryminalni pracowali nad sprawą ograbienia grobów na cmentarzu fortecznym w Twierdzy Modlin. Zostały tam zdemontowane dwa krzyże wykonane z elementów czołgu. Wartość zabytkowa została oszacowana na ponad 10 000 zł.

W toku podjętych czynności policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o to przestępstwo. Mundurowi odzyskali również zdemontowane krzyże, które ukryte były w zaroślach na terenie Zakroczymia.

Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzut ograbienia grobów. W rozmowie z policjantami przyznali się do przestępstwa. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.