Modlin Twierdza: Zatrzymani w pościgu za włamanie

Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o trzy włamania na terenie Modlina Twierdzy. Ostatnie, po którym zostali zatrzymani, miało miejsce do zaparkowanego samochodu. Mundurowi w toku podjętych czynności odzyskali w dużej mierze skradzione mienie. 27-letni Marcin M., i 18-letni Robert R., mieszkańcy naszego powiatu, usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 20/21 stycznia do nowodworskiej komendy dotarło zgłoszenie, że na ul. 29-Listopada w Modlinie Twierdzy, prawdopodobnie dwóch mężczyzn włamało się do zaparkowanego pojazdu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci prewencji. W trakcie patrolu funkcjonariusze zauważyli dwie osoby niosące torby, które zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali uciekinierów.

Na miejscu policjanci ustalili, że w torbie znajdowały się przedmioty, które pochodziły z włamania do samochodu o wartości ponad 1500 zł. Były to m.in.: nawigacja, panel radia, tel. komórkowy i elektronarzędzia. Zatrzymani mężczyźni trafili do celi.

Podczas dalszych czynności, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych, mundurowi odnaleźli trzy rowery i zwój przewodu elektrycznego. Jak się później okazało dwa rowery pochodziły z włamania do piwnicy, które miało miejsce w Modlinie Twierdzy na początku stycznia. Funkcjonariuszom udało się również ustalić, że mężczyźni prawdopodobnie mogli dokonać kradzieży z włamaniem do pomieszczeń oczyszczalni w Twierdzy, gdzie zginęły materiały budowlane.

27-letni Marcin M., i 18-letni Robert R w rozmowie z policjantami przyznali się do przestępstw. Obaj usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.