Modlin Twierdza: Znieważył oraz naruszył nietykalność dzielnicowych

Nowodworscy dzielnicowi zatrzymali 34-latka, który ich znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Policjanci podjęli wobec niego czynności, ponieważ nie przestrzegał obowiązku zasłaniania ust i nosa. Nowodworzanin usłyszał zarzuty, zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dzielnicowi z Nowego Dworu Mazowieckiego podczas obchodu rejonu Modlina Twierdzy, na przystanku autobusowym podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie miał zasłoniętych ust i nosa.

Funkcjonariusze pouczyli 34-latka o obowiązku przestrzegania zakrywania nosa i ust zgodnie z obowiązującymi przepisami, jednak ten ten stał się agresywny. Odmówił podania swoich danych osobowych, ubliżając przy tym policjantom słowami uznanymi powszechnie za obelżywe. Następnie ku zaskoczeniu mundurowych i osób przebywających w rejonie przystanku autobusowego nowodworzanin położył się nagle na ziemi i zaczął krzyczeć, że policjanci go biją. Cały czas ubliżał funkcjonariuszom słowami wulgarnymi.

Kiedy na przystanek podjechał autobus, 34-latek nagle wstał z ziemi, następnie próbował wsiąść do autobusu i odjechać. Interweniujących policjantów próbował uderzyć, jednego z nich kopnął, cały czas wyzywając przy tym mundurowych. Tego już było za wiele. Mieszkaniec Modlina Twierdzy został przez dzielnicowych zatrzymany, noc spędził w policyjnej celi.

Następnego dnia nowodworscy śledczy przedstawili mu zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Przyznał się do ich popełnienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha