Msza Święta i ćwiczenia pokazowe w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej Akademii Pożarniczej

17 września podczas trwającego Zgrupowania Kandydackiego K-2023, odprawiono Mszę Polową w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej Akademii Pożarniczej (PBL APoż) w Zamczysku Nowym na terenie Puszczy Kampinoskiej, której przewodniczył ks. st. bryg. dr Jan Krynicki, krajowy kapelan strażaków w towarzystwie kapelanów wojewódzkich oraz krajowego kapelana strażaków wyznania prawosławnego ks. archimandryty Sergiusza.

Po mszy odbyły się ćwiczenia demonstracyjne w wykonaniu kadry APoż i strażaków w służbie kandydackiej. Kandydaci zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne nabyte w trakcie przeszkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, niezbędne podczas pełnienia służby w PSP.

W uroczystości uczestniczyli: Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. dr Adam Konieczny, władze Uczelni na czele z Rektorem-Komendantem APoż nadbryg. dr. Mariuszem Feltynowskim, prof. uczelni, zaproszeni goście, a także kadra Zgrupowania oraz bliscy strażaków w służbie kandydackiej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.