Skwer w Nasielsku został oficjalnie otwarty

W sobotę 9 września burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski spełnił swoje i nasze marzenie o nowym centrum Nasielska i wraz z zaproszonymi gośćmi, w towarzystwie mieszkańców uroczyście otworzył nasz nowy skwer.

Wydarzenie zgromadziło mieszkańców gminy w różnym wieku, na oczach których zamieściliśmy pod ziemią Kapsułę Czasu 2023. Będzie to piękny, sentymentalny akcent na naszym parku i jak podkreślił Sekretarz Nasielska Marek Maluchnik prowadzący tę ważną dla Nasielszczan uroczystość, będziemy mogli już tylko usiąść w cieniu drzew słuchając naszej historycznej ławki i patrzeć na podświetloną Kapsułę Czasu 2023 z myślą, że otworzą ją przyszłe pokolenia aż za 63 lata..

W kapsule znalazły się m.in. zdjęcia dawnego Nasielska oraz odnowionego skweru, a także wykaz sołtysów obecnej kadencji, wykaz obecnie urzędujących dyrektorów, medale z organizowanych w naszej gminie wydarzeń, foldery promocyjne i wiele innych pamiątek. Najważniejszą rzeczą w kapsule jest natomiast księga z listem do nasielszczan przyszłości. W księdze tej każdy mieszkaniec Gminy Nasielsk mógł podpisać się pod wspomnianym listem. Dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli swój podpis i w ten sposób uwiecznili się na zawsze w historii naszej Gminy.

Skwer pobłogosławił Ksiądz Proboszcz Szczepan Bugaj, zaś uroczyście wstęgę przecięli Kacper Bącik – 6-latek z Nasielska, Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski, Proboszcz Parafii Św. Wojciecha w Nasielsku – ks. Szczepan Bugaj, Magdalena Biernacka – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Jerzy Lubieniecki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nasielsku, Radosław Kasiak – Kierownik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Programów Strukturalnych, dr Mariusz Błoński – archeolog, Honorowy Obywatel Nasielska, Wojciech Chojecki – kierownik budowy oraz Pani Hanna Wróblewska – reprezentantka seniorów.

Burmistrz Nasielska podkreślił, że zrealizował swoje marzenie. Po żmudnym procesie remontowym otworzyliśmy nowe, zrewitalizowane, przyjazne oblicze Skweru im. Jana Pawła II. To jedna z największych w historii Gminy Nasielsk inwestycji. A jednocześnie bardzo potrzebna, oczekiwana przez dziesięciolecia przez mieszkańców, poprawiająca estetykę centrum Nasielska. Taka inwestycja, na którą Nasielsk – gród z prawie tysiącletnią historią i ponad 600-letnią miejskością po prostu zasługiwał.

W swoim przemówieniu Burmistrz Nasielska wskazał na dwa kluczowe stwierdzenia: Dla LUDZI i DZIĘKI LUDZIOM. W tym miejscu podziękował mieszkańcom za wyrozumiałość i cierpliwość w trakcie realizacji tego wymagającego przedsięwzięcia, a wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inwestycji za wsparcie finansowe i podejmowanie przychylnych decyzji w tej sprawie. Burmistrz apelował także, byśmy wspólnie dbali o nasze dobro i spędzali tu przyjemnie czas na rozmowach i miłych spotkaniach, wśród wesołego gwaru dzieci.

Patrząc, ilu Nasielszczan każdego dnia korzysta z nowego parku Burmistrz Nasielska z radością oznaczył swoje zamierzenie rewitalizacji skweru w Rynku jako zrealizowane!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.