Na jednej służbie ujawniły dwóch poszukiwanych

W trakcie służby funkcjonariuszki z Posterunku Policji w Modlinie ujawniły aż dwóch poszukiwanych. Pierwszy z mężczyzn wpadł podczas interwencji w miejscu zamieszkania, drugi popełnił wykroczenie i został zatrzymany do kontroli drogowej. Dzięki Systemowi Informacyjnemu Schengen i szybkiej wymianie informacji pomiędzy jednostkami Policji państw układu Schengen ustalono, że 29- letni kierowca jest poszukiwany.

Policjantki z modlińskiego posterunku zostały skierowane przez dyżurnego na interwencję domową, na Osiedlu Młodych. W trakcie prowadzonych czynności wylegitymowały mężczyznę, który jak wynikało ze zgłoszenia, zbyt głośno słuchał muzyki. Okazało się ponadto, że nowodworzanin jest poszukiwany przez warszawską prokuraturę, w celu ustalenia miejsca pobytu. Funkcjonariuszki pouczyły 33- latka, odebrały stosowane oświadczenie dotyczące aktualnego miejsca pobytu, a następnie wystawiły wezwanie do stawienictwa w Prokuraturze.

Podczas tej samej służby, policjantki w rejonie Portu Lotniczego Warszawa- Modlin podjęły interwencję, wobec kierowcy osobowego volkswagena. Powodem kontroli było niezastosowanie się do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania). Po sprawdzeniu w Systemie Informacyjnym Schengen wyszło na jaw, że 29- latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Za popełnione wykroczenie funkcjonariuszki nałożyły na mężczyznę mandat karny. Następnie wykonały czynności w związku z prowadznymi za obywatelem Pakistanu poszukiwaniami. SIS pozwala na szybką wymianę informacji i skuteczne działanie jednostek Policji państw układu Schengen.

podkom Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.