Narew zabrała kolejne życie

W środę (10.07) chwilę przed godziną 22 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która weszła do rzeki Narwi z zamiarem kąpieli. Kobieta została porwana przez nurt. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy Straży Pożarnej z łodziami ratowniczymi oraz Policję i WOPR.

Z informacji od świadków zdarzenia, strażacy ustalili, że na wysokości ulicy Sukiennej w Nowym Dworze Mazowieckim, młoda kobieta będąca pod wpływem alkoholu postanowiła pójść wykąpać się w rzece Narwi. Niestety zostałą porwana przez nurt. W rejonie jednostki OSP Ratownictwo Wodne, załoga na łodzi ratowniczej zauważyła dryfujące ciało. Druhowie wspólnie ze strażakami z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, podjęli ciało z wody i natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Strażacy dopłynęli na brzeg, gdzie kontynuowali prowadzony masaż serca. W działaniach przedmedycznych użyto defibrylator AED. Przybyły na miejsce lekarz, stwierdził jednak zgon.

Po godzinie 22 z rzeki Narwi wyłowiono zwłoki kobiety. Na miejscu zostały wykonane czynności procesowe. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do dalszych czynności. Policjanci z nowodworskiej Komendy Powiatowej Policji pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zdarzenia  – mówi naszej redakcji podkomisarz Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

W akcji udział brali strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Ratownictwo Wodne, OSP Nowy Dwór Mazowiecki, Nowodworskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policja i zespół Ratownictwa Medycznego.

W miejscu wyłowienia zwłok czynności wykonywała grupa śledczo dochodzeniowa wraz z technikiem kryminalistycznym pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.