Sąd podjął decyzję w sprawie pobicia ucznia w szkole w Zakroczymiu

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim w Wydziale Rodzinnym wydał postanowienie wobec uczniów Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu, którzy 1 marca dotkliwie pobili ucznia klasy 8. 14-latek został napadnięty przed szkołą, gdy chciał wracać do domu po skończonych lekcjach.  

Kacper B. Patryk W. i Fabian G. zostali objęci na czas trwania postępowania dozorem kuratora sądowego z obowiązkiem raportowania ich zachowania co 3 tygodnie. Po analizie akt, Sąd uznał, że w tej sprawie zachodzi prawdopodobieństwo orzeczenia wobec nieletnich środka w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. W związku z tym Sąd musi uzupełnić materiał dowodowy o pogłębioną opinie psychologiczną na temat stanu demoralizacji nieletnich oraz zasadności zastosowania środka w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym.

Nieletni w trakcie składania zeznań w postępowaniu przed sądem rodzinnym nie wykazali skruchy co do zdarzenia do jakiego doszło. Sąd biorąc pod uwagę skalę agresji oraz wcześniejsze zachowanie w szczególności nieletniego Patryka W. który niedawno został również ukarany za pobicie innej osoby i otrzymał już upomnienie oraz podejście lekceważące do pobicia z 1 marca, postanowił o odroczeniu terminu rozprawy i skierowaniu na badania trójki nieletnich.

W sprawie powołany zostanie zespół biegłych, którzy przebadają nieletnich i po wydaniu opinii odnośnie demoralizacji, Sąd wznowi sprawę i wyda postanowienie. Niestety obecnie czas oczekiwania na takie badanie jest dosyć długi. Stąd Sąd na czas oczekiwania na badania postanowił objąć nieletnich opieką kuratora.

Brutalne pobicie na szkolnym boisku

Organ prowadzący z kontrolą w Szkole Podstawowej w Zakroczymiu

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu zawieszona!

Dyrektorka szkoły w Zakroczymiu odwołana ze skutkiem natychmiastowym

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.