Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu zawieszona!

Burmistrz Zakroczymia jako organ prowadzący Szkołę Podstawową, podjął decyzje o zawieszeniu od dnia 12 marca dyrektor Anny Dudziej. Jest to pokłosie sprawy pobicia ucznia i braku reakcji ze strony dyrekcji oraz nauczycieli. Placówkę w miniony piątek wizytowali również przedstawiciele Mazowieckiego Kuratora Oświaty. 

Po pobiciu na terenie boiska ucznia klasy 8, przeprowadzono liczne kontrole. Burmistrz jako organ prowadzący już dzień po naszej publikacji wyjaśniał sytuację w szkole. Powiadomiony o zdarzeniu Mazowiecki Kurator Oświaty, w piątek (8.03) przysłał do Zakroczymia wizytatorów. W poniedziałek (11.03) burmistrz Artur Ciecierski, podjął decyzję o zawieszeniu dyrektor placówki i powiadomieniu Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli. Rzecznik Dyscyplinarny dla Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli prowadzi postępowania wyjaśniające wobec zarzutów stawianych dyrektorom szkół oraz nauczycielom. Jeśli uzna za zasadne, kieruje wniosek do Komisji Dyscyplinarnej, która wszczyna postępowanie dyscyplinarne. Zależnie od jego wyniku, może się ono zakończyć umorzeniem, uniewinnieniem, wydaleniem z zawodu nauczyciela, zwolnieniem z pracy lub naganą z ostrzeżeniem.

 – W sprawie pobicia ucznia policjanci przekazali zebrane i zabezpieczone materiały do Sądu Rodzinnego w Nowym Dworze Mazowieckim – mówi podkomisarz Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Sprawą pobicia zajmuje się obecnie Sąd Rodzinny. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brutalne pobicie na szkolnym boisku

Organ prowadzący z kontrolą w Szkole Podstawowej w Zakroczymiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.