Na lotnisku Warszawa-Modlin nadamy „przedmioty-nieloty”

Dla roztargnionych pasażerów, którzy na samolot wezmą np. za duży flakon z perfumami dostępna jest na lotnisku Warszawa-Modlin nowa usługa. W terminalu pasażerskim (w strefie po kontroli kart pokładowych) pojawiło się urządzenie Paczkomat. Dzięki niemu można nadać tzw. przedmioty-nieloty do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres.

To rozwiązanie sprawdzone już na niektórych innych lotniskach. Nowością jest to, że z paczkomatu w Modlinie będą mogli skorzystać wszyscy odlatujący pasażerowie, a nie wyłącznie osoby, które wykupią dodatkową usługę „Fast Track” (kontrola bezpieczeństwa bez kolejki), tak jak w innych portach.

Jak to działa? Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli, a jego właściciel zdecyduje się na skorzystanie z paczkomatu, należy umieścić w worku strunowym i odpowiednio okleić. Następnie pasażer w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce urządzenia Paczkomat, które umożliwi wysyłkę.

Z listą przedmiotów dozwolonych i zabronionych do przewozu transportem lotniczym można zapoznać się m.in. na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego: www.ulc.gov.pl. Do strefy zastrzeżonej lotniska i na pokład samolotu nie wniesiemy, co oczywiste, m.in. ostrzy o długości powyżej 6 cm, tępych ciężkich przedmiotów, scyzoryków, broni palnej, materiałów wybuchowych, kijków marszowych i sportowych, termometrów rtęciowych, korkociągów, wędek oraz dużych gabarytowo części samochodowych.

W przypadku płynów, aerozoli lub żeli warto pamiętać, że można przewozić je w bagażu podręcznym wyłącznie w opakowaniach o pojemności nieprzekraczającej 100 ml, umieszczonych w jednej zamykanej przeźroczystej torebce plastikowej o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

Do tej pory nasi pasażerowie nie mieli specjalnie wyjścia, jeśli okazało się, że np. drogi flakon perfum, który chcą wziąć na pokład, jest za duży. Zazwyczaj lądował on w koszu lub był przekazywany osobie trzeciej, która nie była podróżnym, o ile była taka możliwość. Przepisy bezpieczeństwa są tu bezwzględne. Dlatego nowe udogodnienie powinno zadowolić wiele osób, które się w takiej sytuacji znalazły – mówi Agnieszka Chęcińska, menedżer ds. marketingu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

– Innowacyjne rozwiązania InPostu mają na celu ułatwianie życia klientom w codziennych sytuacjach. Teraz pasażerowie lotniska Warszawa-Modlin nie muszą się już martwić, że utracą cenne przedmioty podczas kontroli bezpieczeństwa – podkreśla Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPostu.

Drugie ogólnodostępne urządzenie Paczkomat, usytuowane na lotnisku Warszawa-Modlin na „Parkingu 1″ vis-à-vis terminala, będzie czynne od 10 lipca.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.