Najpierw ich znieważył, potem próbował przekupić

W piątek policjanci z Nasielska interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, znajdującego się w sytuacji zagrażającej jego bezpieczeństwu. Mundurowi chcieli udzielić pomocy 65- latkowi, ten jednak był agresywny i ich znieważył. Został zatrzymany. Na koniec, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej próbował przekupić funkcjonariuszy, proponując im łapówkę w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. 65- latek usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

17 listopada 2023 r. przed godz. 20:00, policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się w stanie zagrażającym jego bezpieczeństwu. Okazało się, że mężczyzna wracający autem do domu, w pewnym momencie zauważył leżącego przy drodze człowieka. Na dworze było już ciemno. Zatrzymał więc swój pojazd i przetransportował mężczyznę w bezpieczne miejsce, a następnie wezwał patrol. Na miejsce przybyli nasielscy funkcjonariusze prewencji. Próbowali pomóc mężczyźnie chcąc ustalić gdzie mieszka i doprowadzić go w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusze zauważyli również, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

Niestety 65- latek stał się agresywny, zaczął ubliżać policjantom, znieważając słowami wulgarnymi i uznanymi za obelżywe. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu 65- latka, w związku z popełnionym przez niego przestępstwem.

W trakcie czynności mężczyzna uświadomił sobie, w jakiej sytuacji się znalazł. Wtedy zaproponował policjantom łapówkę, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Został poinformowany o popełnieniu kolejnego przestępstwa, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za znieważenie interweniujących policjantów oraz obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w celu skłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowych z jego udziałem.

Za te przestępstwa 65-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.