Nasielsk: 3 areszty za usiłowanie rozboju

Policjanci z komisariatu policji w Nasielsku zatrzymali 4 osoby podejrzane o usiłowanie rozboju na 19- latku. Podejrzani napadli na pokrzywdzonego, pobili go i próbowali doprowadzić do rozporządzenia mieniem. Wobec trzech z nich sąd rejonowy w Pułtusku zastosował w piątek tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czterech młodych mężczyzn przyjechało na posesję 19- latka z gminy Nasielsk i bez zaproszenia weszło przez uchylone drzwi tarasowe do jego domu. Po chwili rozmowy mężczyźni zażądali od chłopaka pieniędzy, a gdy ich nie otrzymali zaatakowali pokrzywdzonego. Jeden z napastników uderzył go ręką w głowę. Po chwili do atakującego dołączyli się pozostali mężczyźni, którzy przewrócili go na podłogę, bili i kopali po całym ciele, nadal żądając aby wydał im pieniądze. Po całym zajściu pokrzywdzony udał się do szpitala gdzie stwierdzono u niego m. in. złamanie kości nosa oraz uraz głowy i twarzy.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Nasielska dokonali zatrzymania czterech mężczyzn, podejrzewanych o usiłowanie rozboju na 19-latku. Zatrzymani to 21, 20, 19 i 17-letni mieszkańcy gminy Nasielsk. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych śledczy doprowadzili trzech podejrzanych do prokuratury na przesłuchanie oraz wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 17- latek po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę rodzica. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

21, 20 i 19- latkowi, za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha