Nasielsk: Dzielnicowy i funkcjonariusz CSP zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

W weekend nasielscy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednej z hurtowni na terenie Nasielska. W ręce policjantów wpadł też drugi sprawca. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do ich popełnienia. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci z Nasielska otrzymali zgłoszenie o nocnej kradzieży z włamaniem do jednego z magazynów na terenie Nasielska. Łupem sprawców były między innymi pasze, karmy i odżywki dla zwierząt, a także butle gazowe i monitor. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 6000 złotych.

Wyjaśnieniem sprawy zajął się dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nasielsku, wspólnie z policjantem delegowanym z CSP w Legionowie. Prowadząc czynności, wnikliwie analizowali każdy szczegół zdarzenia. Funkcjonariusze trafnie wytypowali osobę mogącą mieć związek z włamaniem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego 18- latka z Nasielska. W trakcie dalszych czynności mundurowi zatrzymali też drugiego sprawcę, 18- letniego nasielszczanina. Odzyskali również skradzione mienie.

Zatrzymani zostali już przesłuchani przez śledczych z Komisariatu Policji w Nasielsku oraz usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Każdemu z nich grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha