Nasielsk: Rowerzysta z promilami, zakazem i bez maseczki

W ostatni weekend nasielscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który w organizmie miał 1,5 promila alkoholu, nie zastosował się do sądowego zakazu oraz do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku, na terenie miasta podjęli interwencję wobec rowerzysty. Mężczyzna kierował po drodze publicznej rowerem, jednak styl jego jazdy wzbudził spore zastrzeżenia mundurowych. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli drogowej i sprawdzić stan trzeźwości. Wykonane przez mundurowych badanie potwierdziło, że 52-latek z miejscowości Białe Błota jest pijany. W wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.

Nie był to jednak koniec jego problemów. Funkcjonariusze sprawdzili rowerzystę w policyjnym systemie i okazało się, że ma on aktualnie obowiązujący, sądowy zakaz kierowania rowerami. Żeby tego było mało mężczyzna nie zastosował się również do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

W związku z tym policjanci nałożyli na niego mandat karny za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości, brak maseczki oraz sporządzili dokumentację w związku z niestosowaniem się do sądowego zakazu.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.