Nasielsk: Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Zarzut zabójstwa 40- latka z gminy Nasielsk usłyszał 31-latek z powiatu nowodworskiego. Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek dyżurny nasielskiego komisariatu policji zostali powiadomiony, że na podwórzu, na tyłach budynku wielorodzinnego w Nasielsku leży mężczyzna. Już po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze nasielskiego komisariatu oraz lekarz, który stwierdził zgon mężczyzny.

Zebrane na miejscu przez policjantów ślady wskazywały, że mogło dojść do przestępstwa. Praca operacyjna nowodworskich i nasielskich policjantów bardzo szybko przyniosła efekty. Mundurowi dzięki zebranym informacjom już po kilku godzinach ustalili, jakie mogły być motywy działania oraz okoliczności tego zdarzenia, a przede wszystkim kto brał w nim udział. Nowodworscy kryminalni zatrzymali w tej sprawie 31- latka z gminy Pomiechówek. Zebrane przez nich informacje wskazywały, że mogło dojść do kłótni pomiędzy denatem i innymi osobami.

Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany, złożył też swoje wyjaśnienia. Prokuratura rejonowa w Pułtusku przedstawiła mu zarzut zabójstwa 40-latka. Sąd rejonowy w Pułtusku przychylił się też do wniosku prokuratora stosując wobec 31-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa w Pułtusku.