Nasielsk: Zarzuty i dozór za znęcanie się nad rodziną

Pułtuska prokuratura zastosowała wobec 54-latka policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego podczas interwencji domowej. Mieszkaniec gminy Nasielsk usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku udali się na interwencję domową. Według informacji, mężczyzna miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Na miejscu dzielnicowy potwierdził przemoc domową. Mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Nasielsk oraz wdrożyli procedurę „Niebieskiej Karty”. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Nasielscy śledczy zebrali materiał dowodowy. Na jego podstawie zatrzymanemu 54-latkowi przedstawiono zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobami najbliższymi. Pułtuska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi oraz zakazu zbliżania się do nich.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, 54-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zobacz również