Nie piłeś? Napij się kawy! – 241 kierowców skontrolowanych

W czwartek (23.11) w Zakroczymiu i Wojszczycach, z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współudziale policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz uczniów gminnych szkół, odbyła się akcja „Nie Piłeś? Napij Się Kawy!”. W akcji wziął udział również reporter naszego portalu. Podczas 5 godzin skontrolowano trzeźwość 241 kierujących. Niestety w jednym przypadku ujawniono kierującego po spożyciu alkoholu.

Przed godziną 9 akcja rozpoczęła się w Zakroczymiu przy Szkole Podstawowej. Kierowcy poruszający się ulicą O. Honorata Koźmińskiego poddawani byli wyrywkowej kontroli stanu trzeźwości. Po kontroli młodzież wraz z pracownikami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wręczali kierującemu kubek ciepłej kawy.

Podczas kontroli przed szkołą w Wojszczycach ujawniono kierującego z powiatu płońskiego, który podczas kontroli doraźniej został poddany szczegółowemu badaniu. Wynik na specjalistycznym urządzeniu wykazał, że kierujący był po użyciu alkoholu czym popełnił wykroczenie i sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 45-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Podczas 241 kontroli, kierowcy w większości byli miło zaskoczeni i informowali o popieraniu takich akcji. Choć pogoda chciała pokrzyżować plany, to jednak akcja się udała. Już dziś mamy zapewnienie, że to nie koniec i wkrótce powróci kolejna edycja.

Organizatorem akcji była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zakroczymiu. W akcję zaangażowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu oraz  Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach. Podczas akcji zawitał również burmistrz Artur Ciecierski, którego policjanci także poddali badaniu.

Redakcja Wirtualny Nowy Dwór składa serdeczne podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji młodszemu inspektorowi Rafałowi Trzaskoma oraz Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego komisarzowi Sebastianowi Podgórskiemu, za możliwość włączenia się w akcję oraz wsparcie logistyczne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.