„Nie piłeś? Napij się lemoniady” 450 kierowców skontrolowanych pod kątem trzeźwości

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zakroczymiu przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Posterunkiem Policji w Zakroczymiu i uczniami szkół w Zakroczymiu i Wojszczycach, zorganizowała akcję „Nie piłeś? Napij się lemoniady”. Kierowcy poddawani byli kontroli trzeźwości i otrzymywali drobne upominki oraz kubek lemoniady z podziękowaniem od uczniów za trzeźwą jazdę.

Kontrola przeprowadzona została w środę (12.06) w Zakroczymiu w rejonie Szkoły Podstawowej im. Pomnik Wdzięczności oraz przy Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach. Podczas kilku godzin dokonano pomiaru stanu trzeźwości u 450 kierujących zarówno samochodami osobowymi, ciężarowymi, ciągnikami rolniczymi, rowerami i motorami. Wszyscy kierujący okazali się być trzeźwi i w nagrodę otrzymali kubek lemoniady wraz z gadżetami oraz specjalne podziękowania od uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Zakroczym.

W dwóch przypadkach kierowcy widząć kontrolę zawrócili. Mundurowi natychmiast dogonili ich na służbowych motorach i sprawdzili również stan trzeźwości. Na szczęście kierujący byli trzeźwi a swoje zachowanie tłumaczyli tym, że myśleli, że skoro na drodze stoi policja to nie ma przejazdu i dpostanowili zawrócić.

Akcja przeprowadzona została przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po raz drugi. Już dziś wiemy, że będzie kolejna jej odsłona.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.