Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nie powinni wsiadać za kierownicę

W ciągu 24 godzin nowodworscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które w ogóle nie powinny decydować się na kierowanie pojazdami. Prowadzili w stanie nietrzeźwości, pomimo cofniętych uprawnień, czy sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz o ich dalszym losie zdecydują sądy.

13 lutego br. przed godz. 22:00, policjanci prewencji w miejscowości Kątne zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Po sprawdzeniu w policyjnym rejestrze okazało się, że 46- latek z gminy Nasielsk od stycznia 2023 r. posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez legionowski sąd i obowiązujący przez okres 36 miesięcy. Dodatkowo mężczyzna miał też cofnięte uprawnienia do kierowania. 46- latkowi grozi teraz kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godz. 10:50 na drodze wojewódzkiej nr 579 w miejscowości Kiścinne nowodworscy policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierowcy skody. W trakcie czynności wyszło na jaw, że wobec 31- letniego kierowcy auta została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkańcowi Warszawy grozić może grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

Również 14 lutego 2024 r. po godz. 22:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pomiechówku ujawnili kierowcę, który popełnił przestępstwo. W Stanisławowie zatrzymali do kontroli drogowej suzuki. Od siedzącego za kierownicą 34- latka wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Kierujący w wydychanym powietrzu miał 0,57 promila alkoholu. Ponadto w ogóle nie posiadał prawa jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego wieczoru o 22:30, nasielscy policjanci prewencji na ul. Warszawskiej zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 36- latek prowadził mazdę, znajdując sie w stanie nietrzeźwości. Badane alkomatem wykazało, że w organizmie ma 0,75 promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że mężczyzna od lipca 2023 r. posiada wydany przez chojnicki sąd zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący przez okres 36 miesięcy. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.