Nietrzeźwy 32-latek sprawcą kolizji

We wtorek przed godz. 21:00 na terenie gminy Pomiechówek doszło do kolizji. Okazało się, że sprawcą jest pijany kierowca opla. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu. 32- latek został zatrzymany. Nie posiadał prawa jazdy, a pojazd, który się poruszał nie miał ubezpieczenia. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierującego, zdecyduje teraz sąd.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło wieczorem 22 sierpnia 2023 r., na terenie pomiechowskiej gminy. Naocznym świadkiem zdarzenia był emerytowny funkcjonariusz nowodworskiej komendy, który o wszystkim powiadomił służby.

Przed godz. 21:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jadący od strony Janowa opel, na łuku drogi w miejscowości Wymysły, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę.

Policjanci drogówki zastali w aucie pasażerkę oraz 32- letniego kierowcę. Od razu wyczuli od tej dwójki alkohol. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy. Kierowca opla wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

Kłopoty 32- latka dopiero się zaczęły. Mundurowi po sprawdzeniu w systemie ustalili, że obywatel Ukrainy w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania, a auto, którym się porusza nie ma obowiązkowego ubezpieczenia. Z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a opel został odholowany na parking depozytowy.

32- latka funkcjonariusze zatrzymali. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty. 40- letnia pasażerka, która również była pijana, została przez mundurowych opiekuńczo doprowadzona do jednostki policji, w celu wytrzeźwienia.

Nieopowiedzialny kierujący usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji, kierowanie bez wymaganych uprawnień i brak ubezpieczenia pojazdu.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drodze. To wciąż pojawiający się problem. Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolności koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź ostrożny!

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.