Nordic Walking w Kampinoskim Parku Narodowym: Sukces stowarzyszenia Enjoy Leoncin

Na sportowo stowarzyszenie Enjoy Leoncin realizuje w tym roku swoje pomysły i projekty. Po rodzinnym biegu „Biegnij z nami po zdrowie” przyszedł czas na aktywność miłośników Nordic Walking.

23 czerwca w niedzielę organizacja zaprosiła na marsz Nordic Walking po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego pn. Podziel się aktywnością – Ten rodzaj aktywności propagujemy od paru lat. Najpierw powstała grupa „Jesteśmy aktywni. Z kijami po Puszczy”, potem w 2022 roku realizowaliśmy projekt pod tą nazwą. Wydaliśmy wtedy m.in. broszurę z ćwiczeniami, opisem techniki i mapami po Kampinoskim Parku Narodowym – mówi nam Marzena Dobraczyńska, wiceprezes stowarzyszenia Enjoy Leoncin.

Frekwencja dopisała organizatorom, którzy oprócz medali pamiątkowych zapewnili uczestnikom poczęstunek i bezpłatne wypożyczenie kijów Nordic Walking. – Wśród swoich członków mamy instruktorkę Nordic Walking, Małgorzatę Rychter, która jest pomysłodawczynią i koordynatorką projektów promujących Nordic Walking. Koleżanka prowadzi również cotygodniowe spotkania NW oraz cały czas doskonali swoje umiejętności – dodaje Marzena Dobraczyńska. Niedzielny marsz to była rozgrzewka przed zawodami NW, które odbędą się 22 września również na terenie KPN. Organizatorzy już z dziś zapraszają na to wydarzenie, dziękując jednocześnie wszystkim wolontariuszom z KGW Zakątek Talentów, z grupy Nordic Walking Żbiki, gminie Leoncin i wójtowi gminy Adamowi Mirosławowi Krawczakowi za pomoc w organizacji wydarzenia. Szczególne podziękowania kierują do OSP Wilków Polski za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom marszu. Środki na ten projekt Stowarzyszenie pozyskało od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Materiał prasowy Stowarzyszenia Enjoy Leoncin. Fot. Paulina Gocałek

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.