Nowa Toyota RAV4 Hybrid w salonie Toyoty Izabelin

Nowa hybrydowa Toyota RAV4 wprowadza rewolucję do klasy popularnych SUV-ów. Po raz pierwszy prekursor segmentu SUV będzie korzystał z napędu hybrydowego Toyoty. Już w dniach 9-10 kwietnia odbędą się premierowe dni otwarte tego modelu w salonie Toyoty W&J Wiśniewski w Izabelinie, gdzie będzie okazja do osobistego wypróbowania nowego RAV4 podczas jazdy próbnej.

Toyota RAV4 Hybrid wyznacza nowe standardy w segmencie SUV pod względem dynamiki, bezpieczeństwa, komfortu i radości z jazdy. Model jest efektem połączenia ogromnego doświadczenia Toyoty w dziedzinie konstruowania SUV-ów z samonośnym nadwoziem, zebrane w ciągu ponad 20 lat ewolucji RAV4, oraz pełnego napędu hybrydowego.

Dynamiczna stylistyka, wyjątkowa przestronność, bogate wyposażenie i elegancja wnętrza, a także wszechstronność, niskie zużycie paliwa i przystępna cena sprawiają, że hybrydowa RAV4 stanowi najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku SUV. Napęd 4×4 w systemie E-Four z oddzielnym silnikiem elektrycznym dla każdej osi zapewnia lepszą kontrolę trakcji i większe możliwości holowania przyczepy (do 1650 kg).

Bogate wyposażenie
Nowy RAV4 Hybrid będzie dostępny w 3 bogatych wersjach wyposażenia w bardzo przystępnych cenach.

Podstawową wersją hybrydowego RAV4 jest wersja Premium, zawierająca m.in. przednie i tylne lampy w technologii LED, czujniki deszczu i zmierzchu, tempomat, osłony zderzaków, felgi aluminiowe, automatyczną regulację świateł głównych, system „Inteligentny kluczyk” oraz elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika. We wnętrzu znajdują się sportowe fotele, skórzane elementy wykończenia, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja oraz system multimedialny z ekranem dotykowym 7’’ i kamerą cofania.

Wersja Style zawiera dodatkowo elementy wykończenia wnętrza ze skóry Soft Velvet, czarną podsufitkę, podgrzewane przednie fotele, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z regulacją odcinka lędźwiowego, przyciemniane tylne szyby i 18-calowe aluminiowe felgi. Klienci mogą wybrać materiałową tapicerkę z elementami skóry naturalnej i syntetycznej Soft Velvet albo skórzane obicia Club w kolorze Light Beige lub Dark Rose za niewielką dopłatą.

Dla najbardziej wymagających klientów została przygotowana wersja Prestige, która oferuje zaawansowane układy bezpieczeństwa – kamerę 360° (PVM), system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM) oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA). Ponadto wersja ta zawiera siedzenia z ekskluzywnej skóry Elegance w kolorze Light Beige, Dark Rose lub Deep Black, spryskiwacze reflektorów i podgrzewane wycieraczki.

Dla wszystkich wersji dostępny jest pakiet Safety, na który składają się najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego oparte na współpracy radaru i kamery. Składają się na niego układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych (PD), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (LDA + SC), aktywny tempomat (ACC), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), automatyczne światła drogowe (AHB), system monitorujący zmęczenie kierowcy (SWS) oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Napęd hybrydowy
Pełny napęd hybrydowy RAV4 wyposażony jest w pracujący w cyklu Atkinsona benzynowy silnik o pojemności skokowej 2,5 l, dwa silniki elektryczne, sterownik mocy oraz umieszczony pod tylnymi siedzeniami akumulator niklowo-wodorkowy o 34 modułach. Napęd rozwija moc 197 KM (145 kW), wykazując się przy tym niskim zużyciem paliwa na poziomie 5,1 l/100 km. Najmocniejsza wersja nowego RAV4 pozwala płynnie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 8,3 s. Emisja CO2 wynosi jedynie 115 g/km* i spełnia najnowszą normę Euro 6.

Bezstopniowa, elektryczna przekładnia E-CVT sterowana jest przez system elektroniczny Shift-by-Wire. RAV4 Hybrid umożliwia manualny wybór trybów jazdy, pozwalający maksymalnie wykorzystać możliwości w pełni hybrydowego napędu, w tym jazdę na samym silniku elektrycznym.

E-Four – hybrydowy elektryczny napęd AWD
RAV4 Hybrid AWD jest wyposażony w umieszczony z tyłu silnik elektryczny o mocy 50 kW, dzięki któremu zyskuje napęd na wszystkie koła bez użycia wału napędowego. E-Four nie tylko wyraźnie poprawia własności jezdne, ale i ogranicza straty energii. Ponadto umożliwia holowanie przyczep o masie do 1650 kg, co stawia go pod tym względem w czołówce pojazdów hybrydowych.

Dodatkowe informacje o modelu są dostępne na stronie www.toyota-wisniewski.pl
Zapraszamy już dziś do umówienia się na jazdę próbą w salonie Toyota W&J Wiśniewski.

Toyota W&J Wiśniewski
Mościska, ul. 3-go Maja 40
05-080 Izabelin
tel. 22 429 16 00
e-mail: info@toyota-wisniewski.pl

1 thought on “Nowa Toyota RAV4 Hybrid w salonie Toyoty Izabelin

  1. No prosze hybrydowa RAV4 już w salonach. Bardzo obiecujące w tym aucie wydaje się być spalanie, chociaż w realu będzie ono pewnie minimalnie wyższe. Suvem w hybrydzie jeszcze nie miałem okazji jeździć, ciekaw jestem jak to razem współpracuje.

Dodaj komentarz