Nowodworscy kryminalni odzyskali skradzione pojazdy

W wyniku prowadzonych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odzyskali 3 samochody osobowe skradzione z terenu Warszawy.

Pod koniec września br. policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Nowym Dworze Mazowieckim uzyskali informację, że na jednej z posesji w Kazuniu Polskim może znajdować się pochodzący z kradzieży pojazd.   W związku z tym funkcjonariusze udali się na miejsce. Po wejściu na posesję zauważyli mężczyznę, dwudziestoletniego mieszkańca gminy Pomiechówek, dokonującego rozbioru samochodu marki Ranault Thalia. Po sprawdzeniu pola numerycznego okazało się, że pojazd został skradziony dwa dni wcześniej z terenu parkingu w Warszawie. Mężczyzna tłumaczył, iż samochód kupił od nieznanego mu mieszkańca Warszawy, który nie dostarczył jeszcze umowy kupna/sprzedaży.

W toku dalszych czynności, w miejscowości Nasielsk policjanci ujawnili kolejne dwa pojazdy, tj. Renault Scenic i Renault Thalia, utracone również z parkingów na terenie Warszawy. Zatrzymany został mężczyzna z gminy Nasielsk, który oświadczy, iż samochody kupił od zatrzymanego wcześniej 20-latka z gminy Pomiechówek, nie posiadał jednak umowy kupna/sprzedaży.

Obydwu mężczyznom przedstawiono zarzuty paserstwa, zostali również objęci dozorem policyjnym. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności pozwoliły policjantom ustalić, kto mógł dostarczyć zatrzymanym mężczyznom skradzione samochody. W związku z powziętymi informacjami, nowodworscy kryminalni zatrzymali trzydziestoletniego mieszkańca Warszawy, który, jak się okazało, był również poszukiwany przez KRP Warszawa I, celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także przez KRP Warszawa VII, jako osoba podejrzewana o dokonanie kradzieży z włamaniem pojazdów na terenie podległym KRP Warszawa VII.

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut paserstwa w warunkach recydywy, a następnie został przekazany funkcjonariuszom Wydziału dw. Z Przestępczością Samochodową KRP Warszawa VII.

podinsp. Małgorzata Witkowska

Zobacz również