Nowodworscy strażnicy graniczni w odwiedzinach w patronackiej szkole

Od przeszło dwóch lat Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku jest jedną z placówek szkolnych objętą patronatem Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, w której uczniowie edukują się w klasie o profilu Straż Graniczna.

W środę uczniowie tej i innych klas mieli okazję spotkać się i porozmawiać z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin, a także dowiedzieć się o codziennych realiach służby w Straży Granicznej.

Na pogadankę pod hasłem „Życie, nauka, praca — spotkanie pełne inspiracji” przyjechało dwoje funkcjonariuszy, zresztą absolwentów tej szkoły, którzy obecnie pełnią służbę na nowodworskim lotnisku w dwóch różnych dyscyplinach — w zespole kontroli ruchu granicznego oraz w zespole interwencji specjalnych.

Pogadanka funkcjonariuszy z uczniami – pełna pasji – o codziennych wyzwaniach z jakimi muszą się mierzyć na lotnisku oraz różnych ciekawych przygodach przeżytych podczas służby, przeplatały się ze wspomnieniami ze szkolnej ławy. Uczniowie klas mundurowych oraz technikum poza sporą dawką wiedzy o zawodzie strażnika granicznego dowiedzieli się również o warunkach rekrutacji i predyspozycjach jakie należy spełniać, aby przyjąć się do służby.

Atmosfera spotkania była wyjątkowa i niewątpliwie pełna emocji, a także dobrych wspomnień, bowiem funkcjonariusze mieli przyjemność spotkać się ze swoimi byłymi nauczycielami.

Uwieńczeniem wizyty w Staszicu był słodki poczęstunek w postaci tortu, specjalnie przygotowany na tę okazję przez dwie uczennice z klasy 1 Straż Graniczna.

zdjęcia Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.