Poszukiwanego i nietrzeźwego kierującego z zakazami zatrzymali dzielnicowi

Nowodworscy policjanci podczas obchodu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Rover. Kierujący nim mężczyzna był pijany. 27- latek posiadał też dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na koniec mieszkaniec powiatu mławskiego trafił do zakładu karnego, ponieważ okazało się, że jest poszukiwany.

W poprzednim tygodniu dwóch dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pełniło służbę na terenie miasta. Podczas obchodu podjęli kontrolę drogową pojazdu Rover. Już na początku interwencji wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 27- latek w wydychanym powietrzu ma 1 promil alkoholu.

Sprawdzenie w policyjnym rejestrze wykazało też, że kierujący autem posiada orzeczone przez Sąd Rejonowy w Mławie aż dwa obowiązujące na okres 48 miesięcy zakazy kierowania pojazdami, do których się nie zastosował. To jednak nie koniec. Policjanci ustalili, że jest on również poszukiwany. Do odbycia miał orzeczoną wyrokiem mławskiego sądu karę 5 miesięcy i 22 dni pozbawienia wolności. Dzielnicowi zatrzymali 27- latka, który trafił następnie do jednostki penitencjarnej.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.