Nowodworskie Centrum Medyczne z nowoczesną karetką i zmodernizowanym laboratorium

Nowy specjalistyczny pojazd o wartości prawie 680 tys. zł trafił do Nowodworskiego Centrum Medycznego. Zakup karetki był możliwy dzięki realizowanemu przez samorząd województwa mazowieckiego projektowi unijnemu o wartości 578 mln zł. Centrum przeprowadziło również termomodernizację budynku laboratorium. Inwestycje udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu unijnemu w wysokości ponad 600 tys. zł.

Ambulans dla Nowodworskiego Centrum Medycznego
Nowa karetka typu C to pojazd marki Volkswagen Crafter wyprodukowany w 2023 r. Ambulans jest wyposażony w nosze główne, transporter pod nosze, defibrylator transportowy, respirator transportowy, ssak elektryczny, pompę infuzyjną, krzesełko kardiologiczne, deskę ortopedyczną dla dorosłych, deskę ortopedyczną pediatryczną, nosze podbierające czy plecak ratowników. Zakup nowoczesnej karetki o wartości prawie 680 tys. zł był możliwy dzięki realizacji przez samorząd województwa mazowieckiego projektu polegającego na wspieraniu mazowieckich szpitali w walce z COVID-19 poprzez doposażanie tych placówek w niezbędny sprzęt.

Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego. Wartość projektu opiewa na kwotę 578 172 121,00 zł, w tym 493 442 397,00 zł to środki UE, 34 144 342 zł – środki budżetu państwa, a 50 585 382,00 zł – wkład własny województwa mazowieckiego. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Ekologiczny projekt centrum
Remont laboratorium był kompleksowy. Prace polegały na ociepleniu ścian i stropodachu, wymianie okien i drzwi, wymianie instalacji centralnego ogrzewania. Aby kontrolować zużycie ciepła i wody zamontowane zostały zawory termostatyczne, armatura wodooszczędna oraz liczniki ciepła. Dodatkowo na dachu pojawiły się panele fotowoltaiczne. Realizacja projektu poprawi warunki pracy w szpitalu. Zwiększy się też efektywność energetyczna, co przełoży się na duże oszczędności i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a tym samym lepszą jakość powietrza w Nowym Dworze Mazowieckim. Cała inwestycja wyniosła ponad 1,3 mln zł, z czego decyzją zarządu województwa mazowieckiego dofinansowanie unijne wyniosło ponad 600 tys. zł.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku laboratorium szpitala Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim
Beneficjent: Nowodworskie Centrum Medyczne w Nowym Dworze Mazowieckim
Całkowita wartość projektu: 1 393 035,00 zł
Dofinansowanie z UE: 609 110,00 zł
Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.